Edyta Dutkiewicz

dietetyk, psycholog,psychodietetyk

Absolwentka dietetyki na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie i psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, ukończyła również podyplomowe studia z psychodietetyki oraz psychologii klinicznej, szkolenie I stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Stale poszerza również wiedzę z zakresu odżywiania w sporcie, uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach.
Doświadczenie zawodowe związane ze zdrowym stylem życia zaczęła zbierać już pod koniec studiów, pracując jako dietetyk. Następnie rozpoczęła również prace jako psycholog ze specjalnością kliniczną. Pracując w środowisku medycznym i sportowym, obserwowała jak ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie ma sposób żywienia, nawyki i przyzwyczajenia często wyniesione z domu rodzinnego.
Należąc do interdyscyplinarnych zespołów Gdańskiego Ośrodka Promocji Zdrowia, jak również Fundacji Medicover w programie PoZdro, edukuje, motywuje i uczy jak wprowadzać zdrowsze nawyki w praktyce.
Swoje działania koncentruje na tworzeniu i realizacji projektów mających na celu zmianę nawyków, przynoszącą długotrwałe efekty. Realizowała projekty m.in. dla: Ośrodka Promocji Zdrowia w Gdańsku, Fundacji Medicover w Gdyni – Program PoZdro, Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, Instytutu Żywienia i Rozwoju Eligo, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku, portalu internetowego Zmień swoje nawyki, Rządowego Programu Aktywności Społecznej Osób Starszych ( ASOS).

A prywatnie, ciesząca się życiem mama i żona sportowca. Zaraża i inspiruje do aktywnego i zdrowego stylu życia!

Anna Dutkowska

dietetyk medyczny

Jestem absolwentką dietetyki na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Ukończyłam również studia na Politechnice Gdańskiej, uzyskując tytuł inżyniera chemii oraz magistra biotechnologii w specjalności Technologia, Analiza i Biotechnologia Żywności.

Obecnie jako doktorantka w Zakładzie Endokrynologii Klinicznej i Doświadczalnej w Katedrze Żywienia Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zajmuje się dietoterapią kobiet z rozpoznanym zespołem wielotorbielowatych jajników (PCOS).

Współpracuję z Poradnią Leczenia Zaburzeń Hormonalnych, Nadciśnienia Tętniczego i Chorób Przemiany Materii, gdzie zajmuję się żywieniem pacjentów w różnych jednostkach chorobowych.

Jestem dietetykiem Ogólnopolskiego Programu profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych „PoZdro” Fundacji Medicover.

JOANNA PODOSKA

trener personalny

Absolwentka Gdańskiej Szkoły Baletowej, technik fizjoterapii, wieloletni pracownik Gdańskiego Ośrodka Promocji Zdrowia, instruktor zajęć grupowych indywidualnych, szkoleniowiec Pomorskiej Szkoły Fitness 4 Fit.
Ruch pojmuje jako podstawę dnia codziennego i kocha zarażać tym podejściem innych. Aktywność fizyczna to dla niej źródło, z którego czerpiemy życiową energię, narzędzie do uwolnienia emocji i sposób na wygenerowanie radości każdego człowieka, co w konsekwencji poprawia ogólne samopoczucie, wzmacnia i wyszczupla ciało, ale też usprawnia umysł i pomaga radzić sobie ze stresem.
Trenerem personalnym nie została przypadkowo. W karierze tancerki przeszkodziła jej poważna kontuzja , po której zajęła się kinezyterapią i pracowała jako rehabilitant między innymi w Sports Medicine and Rehabilitation Clinic w Toronto. Ostatnie dziesięć lat związana jest z branżą fitness, ponieważ to daje jej możliwość połączenia miłości do ruchu i chęci niesienia pomocy. Jej doświadczenia pozwalają wczuć się w sytuację każdego podopiecznego. Najpierw jako tancerka, później rehabilitantka a następnie promotor i edukator zdrowia poznawała różne formy ruchu i zgłębiała ich rolę dla zdrowia. Podnoszenie swoich kwalifikacji i poznawanie rozmaitych metod treningowych traktuje jako obowiązek wobec podopiecznych, których możliwości, oczekiwania i wymagania są bardzo różne. Łączy i miesza rozmaite techniki ćwiczeń, dopasowując rodzaj ćwiczeń do potrzeb, możliwości i oczekiwań klienta. Wciąż rozwija się i dokształca korzystając z kolejnych szkoleń i kursów, nie przestaje szukać najwłaściwszych rozwiązań, by móc dopasować trening do konkretnej osoby. Wierzy w terapeutyczną moc ruchu. Ze szczególną uwagą traktuje kręgosłupy podopiecznych, to jej „konik”. Lubi ludzi. Pracuje z pasją.
Prywatnie dumna mama dwudziestolatki.